Udhëtonte me biçikletë, goditet nga një trajler, humb jetën 55-vjeçari nga Laçi

Aksident me pasojë vdekjen e një personi në orët e mbrëmjes në afërsi të Laçit. Viktima është një person që lëvizte me biçiklete nga Laçi në drejtim të superstradës, ndërsa është goditur nga një trajler.

Nga përlpasja e fortë shtetasi D.F ka marrë plagë të rënda  duke gjetur vdekjen e menjëhershme. Drejtuesi I mjetit është shoqëruar në polici.

Informacion paraprak

Në aksin rrugor Laç-Patok, mjeti me drejtues shtetasin A.Gj., është përplasur me mjetin me drejtues A.K.,si dhe është përfshirë në aksident dhe një biçikletë me drejtues shtetasin D.F.,55 vjeç, ku për pasojë ka ndërruar jetë.

Grupi hetimor ndodhet në vendgjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut  dhe rrethanave të ngjarjes.