Koronavirusi në Maqedoninë e Veriut – 5 viktima dhe 88 raste pozitive në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 5 viktima, 88 raste të reja me COVID-19 dhe 135 të shëruar.

Gjatë 24 orëve të fundit Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë nga 1618 teste të kryera ka regjistruar 88 raste të reja të të infektuarve me koronavirus.

Ndërkohë Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 135 pacientë të shëruar dhe 5 viktima. Betejën me COVID-19 në vendin fqinj e ka humbur një pacient nga Tetova i moshës 53 vjeç, një 60-vjeçar nga Gostivari, një nga Prilepi i moshës 57 vjeç, një 60-vjeçar nga Struga dhe një tjetër 60-vjeçar nga Manastiri.

LEXO EDHE  “Femra me të zeza dhe me thika në duar”/ Konsulli në Liban: Çfarë ndodh brenda kampit të Al Hol