Basha mbledh aleatët, ja çfarë pritet të diskutohet

Kreu i PD, Lulzim Basha do të zhvillojë një takim me aleatët. Takimi do të zhvillohet në orën 15:00 në selinë e PD-së.

Takimi i Bashës me aleatët vjen në një kohë kur Këshilli Politik është në ngërç. Opozita dhe mazhoranca janë përlasur për ndryshimet në Kodin Zgjedhor që ka të bëjë me hapjen e listave.

LEXO EDHE  Rastet me Covid-19, mbyllet Gjykata Administrative e Apelit

Opozita kërkon që koalicionet parazgjedhore të mos hiqen dhe listat të hapen 100%, ndërsa PS nga ana tjetër ka sjellë në tryezë draftin me lista të hapura por me kushte, si dhe ndalimin e koalicioneve dhe prag zgjedhor 3%.