Qeshni me lot/ Ironia e gazetarit: Tu themi dhe grave të partisë të rrisin mjekrën si Rama

Edi Rama nuk është vetëm kryetari i partisë apo kryeministri për militantët dhe zyrtarët e lartë të rilindjes, por ai shihet edhe si idhull, aq sa të gjithë e imitojnë në çdo detaj, duke nisur nga mënyra se si flasin dhe deri tek imazhi.

Fillimisht ishte Elisa Spiropali që e krahasoi Ramën me heroin kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeun, më pas Petro Koçi i cili nuk la televizion e rrjet social pa u ‘lëpirë’ e pa shfaqur dashurinë e tij të madhe për liderin, e në fund po shohim Braçen, Klosin e Ulsi Manjën të cilët kanë filluar të lënë mjekër për ti ngjarë ‘të madhit’.

LEXO EDHE  Mbërrijnë 4 fëmijët dhe gruaja të nxjerrë nga kampi “Al Hol”/ Rama: Operacion kompleks

Pikërisht rritja e mjekrës brenda partisë, ka qenë dhe ironia e radhës e gazetarit të njohur Agim Xhafka.

Në postimin e tij Xhafka me ironi shkruan se deputeti Alket Hyseni ka propozuar në parti që përveç burrave edhe gratë e rilindjes ta rrisin mjekrën si Rama.

Ja postimi i Xhafkës:

Rama i lumtur që mjekrën po ia imitonin Braçe,Ulsiu,Klosi e plot të tjerë.

-Ej,thuaju edhe grave deputete,ta rrisin se sikur i ka zënë gjumi ato,-ia la porosi Alket Hysenit.