Dhunoi të moshuarin në lokal, policia shpall në kërkim të riun

Denoncimi teksa shihet një i moshuar që dhunohet në një lokal të Kavajës me grushte, shkelma dhe thikë, autori i ngjarjes, Rizan Aliu është shpallur në kërkim.

Nipi i të plagosurit tha se shteti nuk ka bërë asgjë, ndërkohë që burime nga policia pohojnë se autori është shpallur në kërkim prej dy ditësh.

LEXO EDHE  Fluks lëvizjesh drejt bregdetit, Policia Rrugore: Shmangni qarkullimin në...

Ngjarja ndodhi në datë 17 shtator në një lokal në Kavajë.

Sildi Çelmeta denoncoi me video dhe foto dhunën që sipas tij, Rizan Aliu ushtroi ndaj dajës, Besnik Çelmeta.

Më pas ai u largua i qetë edhe me një thikë në dorë.