Plagosja e dy personave në Durrës, reagon policia

Policia e Durrësit ka dhënë detaje rreth ngjarjes së kësaj mbrëmje në qytetin bregdetar, të Durrësit, ku të plagosur mbetën dy persona.

Policia raporton se ka shoqëruar në komisariat autorin e ngjarjes dhe 6 persona të tjerë të përfshirë në krim.

NJOFTIMI I POLICISE
Më datë 18.09.2020, rreth orës 20:00, në lagjen nr.13. Durrës, pas një konflikti të çastit me mjete të forta e më pas me armë zjarri midis disa personve, janë plagosur me armë zjarr shtetasit A.B., dhe E.Gj., të cilët ndodhen në spital nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

LEXO EDHE  Rezultojnë pozitivë për Covid-19 edhe dy mësues në Elbasan

Falë reagimit të menjëhershëm të Policisë, janë shoqëruar në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës 6 shtetas dhe mes tyre është autori i ngjarjes, por nuk jepen të dhëna për shkak të hetimit.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e ngjarjes.