Nis sot sezoni i ri i Bundesligës, Bayern Munich vihet përballë Schalke 04

Sezoni 2020-2021 i Bundesligës ngre siparin këtë të premte me një supersfidë.  Sot në mbrëmje ora 20:30, Bayerni kampion në fuqi do të nisë misionin drejt titullit të 9-të radhazi me sfidën ndaj Schalke 04 në Allianz Arena.

Pas suksesit të trefishtë sezonin e kaluar Bayerni i Flick nis një edicion të ri me dëshirën për të bërë sërish mirë dhe pse jo për të fituar gjithçka.

Mesjavën e ardhshme bavarezët do të luajnë finalen e Superkupës së Europës ndaj Sevillas, por për momentin vëmendja është e gjitha ndaj Schalkes. Edhe ky edicion do të ketë po një refren me ekipe si Dortmundi apo edhe Leipzig që do të bëjnë gjithçka për të ndalur hovin e Bayernit në rrugën drejt titulliut të 9-të radhazi.

LEXO EDHE  Diego Costa bëhet shok skuadre me Veselin, braziliani do të luaj në Serie A

Sot do të jetë dita e debutimit të Leroy Sane në një ndeshje zyrtare me fanellën e kampionëve të Europës dhe do ta bëjë këtë ndaj skuadrës që e bëri të njohur në futbollin e madh, pikërisht ndaj Schalkes.