Mallakastër, zjarri shkrumbon 40 ha pyje dhe ullishte

Rikthehet zjarri në Drenovë të Mallakastrës. Prej pasdites së djeshme ka rënë një zjarrë në pyllin me pisha  të zonës së Drenovës në Mallakastër. Zjarri mësohet se ka përfshirë dhe kodrat me ullinj të fshatit.

LEXO EDHE  Ramës i iku gishti i Bochardtit

Në orët e vona të mbrëmjes zjarri është përhapur më shumë. Ndërkohë terreni I vështirë ka vështirësuar punë ne zjarrëfikseve .  Deri në këto moment raportohet se janë djegur rreth 40 ha me pyje dhe ullishte.