Atentati ndaj Gjinit në Tiranë, RENEA kontroll në banesat e të dyshuarve në Mirditë

Prej pasdites së djeshme, menjëherë pas atentatit ndaj Preng Gjinit në mes të Tiranës, në ndihmë të policisë për të kapur autorët është vënë dhe policia e lezhës. Mësohet se ajo është vënë në ndihmë të forcave RENEA.

LEXO EDHE  Tenderi nga QSUT/ 77.6 mln lekë për blerjen e 8,640 tamponeve dhe 180 kite për testin e Covid-19

Kanë nisur kontrollet e banesave  dhe po ushtrohet kontroll tek familjarët e të dyshuarëve në Mirditë.

Kjo është pista e parë tek e cila është përqëndruar policia, hakmarrja dhe familjet tashmë njihen se kush janë përfshirë në të.