Video/ Juventus shënon golin e parë nën drejtimin e Pirlos, shikoni finalizimin e CR7-s!

Juventus po luan një ndeshje miqësore kundër skuadrës së Novarës teksa 45 minutat e para janë mbyllur 1-0 në favor të bardhezinjve.

Golin e parë për skuadrën nën drejtimin e trajnerit Andrea Pirlo e ka shënuar Cristiano Ronaldo. Portugezi, nuk ka falur me një gjuajtje brenda zones falë një aksioni mjaft të bukur të ekipit.

LEXO EDHE  Sulmet e Veliajt ndaj Dukës, Meta: Pse doni të na përzini nga UEFA

Cuadrado shërbeu për Rabiot, ky i fundit e çon topin të Ronaldo. Portugezi mbyll trekëndëshin me Kulusevksi dhe shënon.