Aksidenti me vdekje, automjet përplaset me motorin

Një aksident me vdekje ka ndodhur në aksin Morinë/Milot, ku një automjet është përplasur me një motor.

Si rezultat ka humbur jetën drejtuesi i motorit, shtetasi J.H. Mësohet se viktima është nga Kosova

Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit të rëndë.

“Në aksin rrugor Morinë-Milot,në fshatin Reps,mjeti me drejtues shtetasin F.N.,banues në Ferizaj, Kosovë është përplasur me një motorr me drejtues shtetasin J.H.,banues në Prizren Kosovë, ku për pasojë ka humbur jetën.

LEXO EDHE  Bllokohet ish-sheshi ‘Shqiponja’/ Ja rrugët ku mund të hyni në Tiranë duke nisur nga e hëna

Shërbimet policore ndodhen në vendgjarje dhe po punojnë për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes”, bën të ditur policia.