Aksidenti i shumëfishtë në Tiranë-Elbasan/ Zjarrëfikësit nxjerrin të plagosurit nga makinat (Video)

Një aksident i shumfishtë ndodhi mbrëmjen e sotme në autostradën Tiranë-Elbasan, sapo del nga tuneli. Si pasojë e aksidentit mbetën disa persona të plagosur.

Urime për Boldnews.al, bëjnë me dije se pas përplasjes me njëra-tjetrën dy prej makinave janë përplasur edhe me mbrojtëset anësore, ku si pasojë janë bllokuar dyert duke mos ju dhënë asnjë mundësi daljeje as udhëtarëve që ndodheshin brenda mjeteve.

Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur forcat zjarrfikëse dhe ato të policisë të cilat bënë të mundur nxjerrjen e personave të bllokuar në malina.

LEXO EDHE  Soreca me zyrtarin grek: Konferenca e parë ndërqeveritare për Shqipërinë të mbahet sa më shpejt

Sicc shihet edhe në videon e siguruar nga Boldnews.al, në vendngjarje përvecc policisë dhe zjarrfikëses ndodhen edhe ambulancat të cilat po transportojnë të plagosurit drejt spitaleve.

Burimet bëjnë me dije se pasagjërët që kanë qenë në pjesën e mbrapme të makinave janë në gjendje të rëndë.