Miqësorja Partizani-Dinamo, derbi i kryeqytetit sheh “të kuqtë” në avantazh

Është duke u luajtur në këto momente në stadiumin “Nexhip Trungu” të qytetit të Cërrikut, miqësorja mes Partizanit dhe Dinamos.

Një derbi kryeqyteti, që disa vite më parë i jepte tonin futbollit shqiptar. Kujtojmë që prej disa sezonesh Dinamo militon në Kategorinë e Parë, teksa do të tentojë këtë sezon, të rikthehet në elitën e futbollit shqiptar.

LEXO EDHE  Champions League/ Mbyllen dy takimet e para të mbrëmjes, ja rezultatet

Për sa i përket miqësores së sotme, pjesa e parë u mbyll me avantazhin 1-0 të “Demave të Kuq” që drejtohen nga Ilir Daja, falë golit të realizuar nga Lukas Kardozo në minutën e 11-të.