Çfarë po ndodh në Turqi?/ Shihen pamje apokaliptike, tmerrohen banorët (Foto)

Ditën e sotme në në lagjen Polatli të kryeqytetit turk Ankara, ka ndodhur një fenomen i çuditshëm që ka shokuar të gjithë Turqinë.

Sipas fotove të publikuara nga mediat vendase një erë e fortë ka pushtuar zonën duke sjellë sasi të mëdha rërë dhe tymi, që e vila ka tmerruar banorët. Pamjet apokaliptike, banorët i kanë cilësuar si të ngjashme me atë që imagjinohet si fundi i botës.

LEXO EDHE  Zyrtari taleban: Do të rikthehen ndëshkimet e rënda dhe ekzekutimet

Mediat kanë informuar se furtuna e rërës pushtoi të gjithë zonën duke shkaktuar edhe dëme të vogla materiale tek banesat dhe bizneset. Sakaq, Instituti Meteorologjik i Ankarasë njoftoi se gjithçka ndodhi për shkak të një furtune të papritur ere duke paralajmëruar se mund të ndiqet nga shira të fuqishëm. Deri më tani fatëmirësiht nuk është raportuar për viktima apo të lënduar.