Aktori i njohur infektohet me Covid-19, ndërpriten xhirimet e serialit

Një tjetër aktor i njohur turk është infektuar me koronavirus dhe bëhet fjalë për Mert Ramazan Demir.

Mediat turke shkruajnë se aktori ka shfaqur simptomat e Covid-19 dhe pasi i është nënshtruar testit ka dalë pozitiv. Mësohet se aktori është sëmurë dhe xhirimet e serialit ku ai luan janë ndërprerë.

LEXO EDHE  Emily Ratajkowski shfaqet nudo dhe tregon se është në pritje të ëmbël për herë të parë (Video)

Aktori 22-vjeçar luan në serialin “Ogretmen” i cili ka patur shumë sukses në Turqi.

Kujtojmë që pak ditë më parë edhe aktori i “Çukur” Kubilay Aka dhe aktorja Alina Boz e njohur si “Hazall” nga seriali “Fate të kryqëzuara”, bënë të ditur se janë infektuar.