Kosovë-Greqi po afron, zbulohet katërshja e arbitrave që do të vendosin drejtësi

Sonte në orën 20:45 do të zhvillohet takimi ndërmjet Kosovës dhe Greqisë, duel ky në kuadër të Ligës së Kombeve.

Djemtë e Challandes do të mundohen të japin maksimumin në takimin që zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri”.

LEXO EDHE  Serie A/ Napoli merr fitoren e 5-të radhazi, vazhdon kriza e Lazios

Kështu, UEFA ka caktuar gjyqtarin grek, Pavel Kralovec si gjyqtar kryesor. Ndërkaq, asistentët e Pavel do të jenë Ivo Nadvornik dhe Tomas Moukrusch, po ashtu nga Çekia.

Gjyqtari i katërt do të jetë Miroslav Zelinka.