Formula 1/ Frikë për Leclerc, përplaset fuqishëm me barrierat mbrojtëse (Video)

Gara e pilotit të Ferrari-t, Charles Lecelerc, në Çmimin e Madh të Monza-s është mbyllur në xhiron e 25-të.

Piloti i skuderisë italiane ishte në ndjekje të vendit të tretë, kur ka dalë papritur nga pista dhe është përplasur fort me murin mbrojtës.

Një moment frike për 22-vjeçarin por fatmirësisht pa probleme, teksa piloti ka dalë nga makina në gjendje të mirë.

LEXO EDHE  Rrapaj modest: Do ta quaja veten shpëtimtar nëse do të fitonim, golin ia dedikoj familjes

Një tjetër garë krejtësisht për tu harruar nga Ferrari. Kujtojmë që më herët Sebastian Vettel u detyrua të tërhiqet nga gara për shkak të një problemi me frenat.