Emërohet prefektja e re e Shkodrës, ja kush është

Majlinda Jubani Angoni është emëruar prefekte në qarkun Shkodër.

Ky vend ishte vakant që pas shkarkimit nga detyra të Çesk Milljes. Ky i fundit u shkarkua nga ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj në kohën e masave shtrënguese për shkak të pandemisë.

LEXO EDHE  Paloka ironizon Ramën: "Superhero" e ke kthyer Shqipërinë në kamp ferri

Pas shkarkimit të Milljes, u delegua zv. ministri i Brendshëm Besfort Lamallari, i cili qëndroi deri në 23 qershor në detyrë dhe më pas u largua, duke lënë bosh vendin e prefektit deri ditën e sotme.