Konfirmohen 259 raste të reja me Covid-19 dhe 6 viktima brenda ditës në Greqi

Në 24 orët e fundit në Greqi janë regjistruar 259 raste të reja me koronavirus. Po ashtu, autoritetet e Shëndetit në vend kanë njoftuar se brenda ditës kanë ndërruar jetë gjashtë persona si shkak i Covid-19.

Vihet re një ulje e rasteve në krahasim me të dhënat e një dite më parë u konfirmuan 293 raste të konfirmuara.

LEXO EDHE  Kina prezanton super trenin, ecën me 600 km/h

Ndërsa, mes rasteve të reja, 25 persona janë konfirmuar nëpër pikat kufitare të vendit.

Me të dhënat e fundit, numri total i të infektuarve në vend shkon në 9,531 ndërsa ai i viktima në 254.