Eksod te Luftëtari, largohet edhe një qendërmbrojtës

Nga Luftëtari vazhdojnë të largohen lojtarë.  Shumica e lojtarëve të rinj kanë njoftuar mbylljen e bashkëpunimit me bluzinjtë dhe i fundit që e bën diçka të tillë është mbrojtësi Franci Lala, një lojtar i dalë nga moshat e Partizanit.

“Dua të njoftoj se nga sot nuk jam më pjesë e Luftëtarit. Falënderoj presidentin, të gjithë shokët e ekipit dhe trajnerët që më kanë përkrahur gjithmonë. Ishte nder për mua të përfaqësoja ekipin e Luftëtarit. Mirënjohje ndaj çdo tifozi gjirokastrit dhe miqve që njoha aty. Me respekt, Franci Lala”, shkruan mbrojtësi në rrjetet sociale.

LEXO EDHE  Liverpool vazhdon serinë e fitoreve, mposht me përmbysje Arsenalin

Kujtojmë që Luftëtari sezonin e ardhshëm do të militojë në Kategorinë e Parë.