Operohet De Ligt, ja sa do të mungojë për Juventusin!

Dje arriti në Romë për t’i nënshtruar një operacioni në shpatullën e djathtë që e ka bezdisur shumë gjatë sezonit ndërsa këtë mëngjes operacioni ishte një sukses i përsosur.

Juventus ka komunikuar rezultatin e operacionit të bërë nga Matthijs de Ligt përmes një deklarate për shtyp të publikuar në faqen e saj të internetit.

LEXO EDHE  Zyrtare/ Refuzoi rinovimin e kontratës, Kukësit i largohet titullari

“Këtë mëngjes Matthijs de Ligt iu nënshtrua një operacioni për të stabilizuar shpatullën e tij të djathtë në klinikën UPMC Salvator Mundi në Romë. Operacioni i kryer nga Dr Volker Mushal, i ndihmuar nga mjekët Bryson Lesniak dhe Fabrizio Margheritini, në prani të menaxherit të shëndetësisë të Juventus Luca Stefanini, është krejtësisht i suksesshëm”.