Atalanta-PSG, publikohen formacionet zyrtare

Do luhet dueli i parë çerekfinal në Champions League, kompeticion që është futur në fazën finale dhe do të marrë trajtën e një Botërori. “Final Eight” me ndeshje teke, nis me duelin Atalanta-PSG, prej orës 21:00 në “Estadio da Luz” të Lisbonës.

Atalanta është e vetmja skuadër italiane që ka mbetur në garë dhe do të tentojë kalimin në gjysmëfinale, aty ku nuk ka shkuar kurrë më parë.

LEXO EDHE  Guardiola drejt largimit nga City? Ja dy emrat që mund ta zëvendësojnë

Të njëjtin objektiv kanë edhe kampionët e Francës. Ekipi që siguron kualifikimin sonte do të ndeshet me fituesin e çiftit Atletico Madrid-Leipzig, për një biletë në finalen e madhe.

Formacionet zyrtare: