E entje, Korrik 29, 2021
Etiketimet Atalanta

Etiketim: Atalanta

Mungesa e madhe ndaj Atalantës, Pirlo: CR7 nuk ia doli, s’e...

Juventusin e pret një ndeshje shumë e vështirë nesër. Kampionët e Italisë, të cilët po luftojnë për një biletë në Champions League, do të...

Optimizëm te Atalanta: Ndaj Realit na dënoi arbitri, në Madrid synojmë...

Atalanta reagoi pas humbjes me Real Madrid në mesjavë. Ekipi bergamask triumfoi 0-2 në fushën e Sampdorias dhe përkohësisht ndan vendin e tretë me...

Shpërthen presidenti i Atalantës: Arbitri stërfavorizoi Realin, mu drodh i gjithë...

Tek Atalanta nuk kanë rënë nervat ndaj Tobias Stieler, arbitrit që gjykoi ndeshjen e së mërkurës ndaj Real Madrid në Champions, dueli i parë...

Zidane i sinqertë: Nuk luajtëm mirë, Atalanta e fortë. Kualifikimi? 50...

Real Madrid nuk zhvilloi një ndeshje të mirë mbrëmjen e kaluar përballë Atalantës, edhe pse luajti për pjesën më të madhe të ndeshjes me...

Lajm i keq për Zidane, Benzema do të mungojë ndaj Atalantës

Telashet për Zinedine Zidane dhe Realin e Madridit duket se nuk kanë të sosur. Në prag të ndeshjes ndaj Atalantës në Champions League, që...

Atalanta-Torino mbyllet në barazim, bergamezët shpërdorojnë avantazhin e trefishtë

Është mbyllur në barazim 3-3 ndeshja e javës së 21-të të Serie A mes Atalanta-s dhe Torino-s. Një rezultat i çmendur, duke parë se zikaltrit...

Atalanta “zgjedh” Gasperinin, Papu Gomez transferohet në La Liga

Trajneri Gianpiero Gasperini ka fituar betejën e tij personale me kapitenin Papu Gomez. Numri një i stolit e la jashtë ekipit, ndërsa lojtari zgjodhi...

Serie A/ Atalanta dominon Milanin, fitore bindëse në “San Siro”

Atalanta ka marrë një fitore shumë të rëndësishme në San Siro kundër Milan-it. Kryesuesit e Serisë A janë mposhtur 3-0 në shtëpi, por kanë arritur...

Video/ Befasohet Milani, Atalanta “i bën gjëmën”në San Siro!

Ka nisur me gol pjesa e dytë e Milan-Atalanta. Miqtë kanë dyfishuar avantazhin në minutën e 51-të. Goli është shënuar nga Ilicic me penallti. Një...

Video/ Milan-Atalanta, zhbllokohet sfida në “San Siro”

Atalanta ka kaluar në avantazh ndaj Milanit në minutën e 26-të. Autori i golit është mbrojtësi Cristian Romero. 22-vjeçari ka realizuar me kokë, ndërsa Donnaruma...

Gjimshiti titullar, Milan dhe Atalanta publikojnë formacionet zyrtare

Milani dhe Atalanta do të ndeshen në orën 18:00, në sfidën e vlefshme për javën e 19-të të Serisë A italiane. Kuqezinjtë e Stefano...

VIDEO/ Udinese frenon Atalantën, goli pas 24 sekondash lojë

Atalanta nuk shkoi më shumë se një barazim 1-1 në sfidën e prapambetur të Seria A kundër Udineses. Bardhezinjve iu deshën vetëm 24 sekonda...

Kupa e Italisë/ Atalanta kualifikohet në çerekfinale, mposht me lehtësi Cagliari-n

Atalanta ka prerë biletën për çerekfinalet e Kupës së Italisë pasi ka mundur 3-1 Cagliari-n në shtëpi. Bergamaskët kanë dominuar nga fillimi deri në fund...
WhatsApp DENONCO