COVID në Kosovë/ 13 të vdekur dhe 171 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë kanë humbur jetën 13 persona nga koronavirusi. Numri i personave që e kanë humbur betejën me këtë sëmundje që nga fillimi i pandemisë ka arritur në 354.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka njoftuar se në 24 orët e fundit në vend janë regjistruar edhe 171 raste të reja.

LEXO EDHE  Rama ngatërron punët dhe në Malin e Zi, takon Nikë Gjeloshajn/ Zbardhen detajet

Sipas IKSHPK-së, po ashtu janë shëruar edhe 190 persona.

“Numri total i rasteve pozitive është 10.590 raste nga 41.615 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 354 raste të vdekjes”, thuhet në njoftimin e Institutit.