Inter-Leverkusen/ 3 gola për 10 minuta, ja rezultati në “Merkur Spiel-Arena” (Video)

Po luhet pjesa e parë mes Interit dhe Bayern Leverkusen e vlefshme për fazën çerekfinale të Europa League.

Zikaltërit kryesojnë me rezultatin 2-1 ku  të tre golat u shënuan Brenda 10 minutave. Fillimisht zikaltërit shënuan me Barellën në minutën e 15-të ndërsa 6-të minuta më vonë Lukaku dyfishoi shifrat.

LEXO EDHE  Video/ Juventus-Barcelona, shënohet goli i parë i supersfidës

Reagimi i skuadrës gjermane erdhi në minutën e 25-të teksa ngushtuan rezultatin me talentin Havertz.