Europa League/ Inter mposht Leverkusen, kualifikohet në gjysmëfinale

Interi ka mposhtur Bayern Leverkusen me rezultatin 2-1 duke u kualifikuar në gjysmëfinalen e Europa League. Një sfidë aspak e lehtë për zikaltërit, por të vendosur nga i zakonshmi Lukaku.

Në anën tjetër, vetëm Havertz nuk i mjaftoi ekipit gjerman, që sulmoi por pa qenë konkrete dhe e rrezikshme në zonën zikaltër.

LEXO EDHE  Zyrtare/ Arrizabalaga nuk bind, Chelsea nënshkruan me portierin e Rennes

Interi e nisi mjaft mirë me golin e Barella, teksa Lukaku do të dyfishonte, por talenti gjerman ngushtoi shifrat.

Në fund, Interi kalon në gjysmëfinale,  teksa kundërshtari i radhës do të jetë skuadra fituese në takimin Shakhtar-Basel.