E bujshme/ Real Madrid futet në garë për superyllin e Juventusit

Real Madrid i rikthehet pistës Paolo Dybala. Pas eliminimit nga Champions League, presidenti Perez ka vendosur të futet sërish në merkato për ti dhuruar trajnerit Zidane ndonjë element cilësorë për të freskuar ekipin.

Nuk bëhet fjalë për ndonjë sondazh por për një mega operacion që parashikon para kesh plus lojtarë, me një ofertë totale që kap vlerën e mbi 100 milion euro.

LEXO EDHE  FOTO/ Një tjetër shqiptar në formacionin e javës, këtë herë në Hungari

Dy lojtarët që mund të sakrifikohen janë Isco dhe Toni Kroos. “Zonja e Vjetër” e ka bërë të qartë dëshirën e saj, nuk dëshiron të privohet nga Dybala, aq më tepër tani që duhet të ndërtoj nga e para ekipin e ri me Andrea Pirlo në stol. E ardhmja e Dybala është e lidhur ngushtë edhe më atë të Ronaldos.