Kishin shkuar për qokë, rrugës ju zunë pritë dhe u qëlluan mt thikë1 Detaje të reja nga ngjarja e Fushë-Krujës

Detaje të reja kanë dalë nga ngjarja e rëndë që ndodhi në fshatin Larushk të Fushë Krujës, ku bab e bir u plagosën me th ikë dhe u dërguan me urgjencë në spitaline tr aumës në Tiranë.

Shefqet dhe Alban Stafuka janë plagosur nga një person i panjohur, i cili u ka zënë pritë teksa bab e bir po dilnin nga shtëpia e një të afërmi.

LEXO EDHE  PAA: Rilindja ka dështuar të mbështesë bujqësinë duke nxitur varfërimin e fermerëve

Babai është në gjendje të rëndë shëndetësore, ndërsa djali ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Burimet thonë se dyshohet që ngjarja të ketë ndodhur për shkak të një konflikti të vjetër, arsyet dhe motivet e të cilit nuk dihen.

Në vendngjarje ndodhet policia që po punon për të rënë në gjurmët e autorit.