Rikthehet “magjia” e Champions League, Juventus dhe Real Madrid me mision përmbysje!

Kompeticioni më i rëndësishëm i kontinentit europian, Champions League, rikthehet mbrëmjen e sotme (ora 21:00) me dy përballje që garantojnë spektakël.

Në Angli pritet spektakël dhe “luftë” e fortë sportive për biletën në çerekfinale mes Manchester City dhe Real Madrid. Skuadra e Pep Guardiolës e ka fituar ndeshjen e parë 2-1 dhe skuadrën e ka të plotë edhe për mbrëmjen e sotme me përjashtim të Kun Agueros. Guardiola ka deklaruar se është tifoz i Barcelonës dhe do me çdo kusht ta mund Realin. City i ka fituar 5 ndeshjet e fundit dhe është në superformë.

Me misionin përmbysje zbret në fushë po në orën 21:00 edhe Juventusi. Bardhezinjtë duhet të kthejnë humbjen 1-0 në Francë ndaj Lyon. Dybala është ende në dyshim dhe në krah të Ronaldos mund të luajë Higuain.

LEXO EDHE  Bayern i frikshëm në të gjitha nivelet, edhe ekipi i të rinjve shënon 8-të gola

Gjatë këtij sezoni, bardhezinjtë nuk kanë treguar për asnjë moment që janë të denjë për të triumfuar në një kompeticion si Liga e Kampioneve, ndërsa fatet e skuadrës të drejtuar nga Maurizzio Sarri, pritet të jenë në këmbët e Cristiano Ronaldos i cili përgjatë karrierës së tij të jashtëzakonshme ka treguar që është një rrezik i pakapërcyeshëm në ndeshjet ku varen fatet e një sezonit të tërë.