Koronavirusi/ 135 të infektuar në 24 orët e fundit në Shqipëri

Gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri është rritur sërish numri i të infektuarve. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë përgjatë 24 orëve të fudnit janë bërë në total 686 testime ku rezultojnë të infektuar 135 persona.

‘Gjatë 24 orëve të fundit janë kryre 586 testime, ku 135 kanë rezultuar pozitivë. 72 persona janë shëruar gjatë 24 orëvevtë fundit. Në spitale po trajtohen 122 pacientë, 20 pacientë në terapi intensive, 3 të intubuar’, tha Marjeta Dervishi.

LEXO EDHE  "Kuçkat që rrinë te Kryeministria dhe Bashkia e Tiranës", shpërthen ish-kreu i socialistëve