Horrori në Pogradec, mjeku psikiatër: Olsi Çekiçi nuk pranonte mjekimet, problemet i kishte nga droga

Mjeku psikiatër, Gentian Cala, i cili kishte marrë në trajtim autorin e masakrës në Pogradec, Olsi Çekiçi, ka treguar se problemet e shëndetit mendor të viktimës kishin lindur si shkak i përdorimit të lëndëve narkotike.

Mjeku shprehet se Çekiçi, ushtronte dhunë ndaj familjarëve sa herë ishte nën efektin e lëndëve narkotike.

Ai nuk kishte pranuar të merrte mjekime ndërkohë që e ëma shkonte në qendrën e shëndetit mendor dhe kërkonte recetë ilaçesh për të birin.

Në dëshminë e dhënë një ditë më parë Çekiçi u shpreh se nuk pendohej për aktin e rëndë që kishte kryer pasi një ditë kjo gjë do të ndodhte.

LEXO EDHE  Përfshihet nga flakët apartamenti në Durrës, dyshimet e para

44-vjeçari masakroi me thikë nënën e tij, duke i prerë edhe kokën. Nga raportimet thuhet se ai tentoi të vriste vajzën 15-vjeçare për shkak të një mesazhi telefonik, ndërsa masakroi të ëmën, që mori në mbrojtje adoleshenten. Ishte kjo e fundit që njoftoi policinë për krimin makabër.

“E ndiqte me thikë nëpër shtëpi, boll jetove”/ Detaje nga krimi makabër në Pogradec