Sevilla-Roma, publikohen formacionet zyrtare

Ditën e djeshme u rikthye Liga e Europës ku u mësuan 4 skuadrat e para që kaluan në fazën çerekfinale, teksa ditën e sotme do të mësohen 4 skuadrat e tjera.

Duke filluar nga ora 18:55 do të luhen dy ndeshje, Leverkusen-Rangers, e cila përfundoi me fitoren 3-1 të gjermanëve në ndeshjen e parë dhe Sevilla-Roma.

LEXO EDHE  Guardiola drejt largimit nga City? Ja dy emrat që mund ta zëvendësojnë

Pikërisht ndeshja mes skuadrës spanjolle dhe asaj italiane nuk u zhvillua për shkak të shpërthimit të pandemisë dhe fituesi do të shpallet me ndeshje teke.

Formacionet zyrtare: