Pas burgut të Zaharisë, spitali i Beratit vatra e re e Covid/ Ja sa raste konfirmohen

Pas 13 rasteve të zbuluara me koronavirus në burgun e Zaharisë, një tjetër vatër është evidentuar në orët e fundit.

Në spitalin e Beratit janë konfirmuar 8 raste të reja me të infektuar me Covid-19, ku 5 nga të infektuarit janë infermiere në Pediatri, Kirurgji dhe Urgjencë.

Ndërsa, 3 rastet e tjera janë një punonjës magazine, një oksigjenist dhe një punonjës kaldaje.

LEXO EDHE  Hetim të shkarkuave nga Vetingu? Etilda Gjonaj “i falet” kallëzimit të avokatit të dënuar, Fran Dashi

Gjithashtu një rast ësht konfirmuar në Drejtorinë e Tatim Taksave.

Më herët u raportuan 13 raste me koronavirus në burgun e Zaharisë, ku mendohet se infektimi ka ndodhur nga njëri prej të burgosurve, i cili dyshohet se është infektuar nga të afërm të tij, gjatë një takimi që ka pasur.