Jashanica i thotë lamtumirë Skënderbeut, mbrojtësi firmos jashtë Shqipërisë

Bajram Jashanica është larguar nga Skënderbeu pas 7 sezoneve si pjesë e korçarëve, teksa ditën e sotme është prezantuar te skuadra kosovare e Balkanit.

Ballkani nëpërmjet faqes zyrtare të klubit, ka prezantuar për tifozët dhe opinionin publik mbrojtësin kosovar.

LEXO EDHE  Fitore e vuajtur për Real Madrid, ndaj Valladolid vendos Vinicius

Për Jashanicën kishte interesime edhe nga disa skuadra në futbollin shqiptar por lojtari ka vendosur të vazhdojë karrierën e tij në Kosovë dhe nga sezoni i ardhshëm do të luajë për Ballkanin.