U pikas nga pronari, shqiptari hidhet nga ballkoni për t’i shpëtuar policisë

Një shqiptar në Itali u hodh nga ballkoni i banesës, ku kishte shkuar për të vjedhur, në mënyrë që t’i shpëtonte policisë.

Ngjarja është regjistruar në zonën e Pallo, një provincë në Salerno të Italisë. Ai u vu re nga pronarët që po ktheheshin në momentin kur shqiptari kishte hyrë për të grabitur.

LEXO EDHE  Tërmeti lëkund sërish Shqipërinë, ja ku ishte epiqendra

Në panik e sipër shqiptari u hodh nga ballkoni, por mbeti i lënduar. Policia e arrestoi, dhe tani ndodhet pranë autoriteteve ligjore.