Moti i keq/ Një tjetër gomone bllokohet në det pas tragjedisë së sotme

Një tjetër ndodhi e pakëndshme është shënuar ditën e sotme në ujërat e Vlorës, pas tragjedisë së mëngjesit të sotëm ku një varkë peshkimi ku ndodhej një familje u fundos, për t’u gjetur pas disa orësh trupi i pajetë një gruaje.

Sikundër mësohet në orët e fundit, tre të rinj që kishin dalë me gomone në ujërat e Vlorës, nuk kanë mundur të ankorojnë mjetin, kjo për shkak të dallgëve dhe erës së fortë.

LEXO EDHE  Kryeministri nga Vlora: Jemi në një betejë që nuk i dihet fundi, ja çfarë s'kemi bërë

Të rinjtë kanë qëndruar përreth 5 orë në det të hapur dhe kanë mundur të ankorohen vetëm falë ndërhyrjes së Rojes Bregdetare e cila ka bërë të mundur nxjerrjen e mjetit në brigjet e Lukovës.