U votua si lojtari më i mirë në Serie A, Paulo Dybala i falënderon të gjithë

Paulo Dybala u shpall futbollisti më i mirë i sezonit 2019/2020 në Serie A. Argjentinasi i Juventusit, i cili realizoi 11 gola dhe dhuroi 6 asiste, nuk e fsheh gëzimin e tij në një postim të bërë në Twitter.

“Dua të falënderoj trajnerët dhe shokët e skuadrës për këtë çmim. Pa ata nuk do të ishte e mundur.

Faleminderit edhe gjithë tifozëve“, shkruan 26-vjeçari, i cili fitoi per herë të pestë titullin kampion me bardhezinjtë.

LEXO EDHE  Ilir Daja me “dhimbje koke”, Partizanit i dëmtohet lojtari titullar