Mbyllen dy takimet e para në Europa League, ja rezultatet

Kanë përfunduar dy sfidat e orës 18:55 në Europa League. Copenhagen fitoi 3-0 në shtëpi kundër Basksehir duke përmbysur kështu humbjen 1-0 në Turqi dhe siguroi kualifikimin në çerekfinalet e Europa League, aty ku do të përballet me fituesin e çiftit Manchester United-Lask Linz.

LEXO EDHE  Habit presidenti i Fiorentinës: Meritonim barazimin por humbëm ndaj skuadrës më të mirë në Itali!

I njëjti rezultat edhe në duelin tjetër të orës 18:55 mes Shakhtar Donets dhe Wolfsburg. Ekipi ukrainas, që kishte fituar 1-2 ndeshjen e parë të zhvilluar në Gjermani, triumfoi 3-0 dhe tani do të ndeshet në çerekfinale ndaj fituesit të çiftit Basel-Eintracht Frankfurt. league