Mbretëresha Elizabeth nuk i mban mëri Meghan Markle, ja si e uroi për ditëlindje

Vendimi i princ Harry dhe Meghan për të hequr dorë nga familja mbretërore e për të jetuar si të pavarur financiarisht u bë lajm në mediat botërore, duke shkaktuar reagime të shumta në publik e jo vetëm.

Familja mbretërore nuk e priti aspak mirë këtë vendim. Në media është përfolur shpesh se marrëdhënia e tyre me familjen mbretërore nuk është si më parë, por mbretëresha Elizabeth ka provuar të kundërtën.

Meghan feston 39-vjetorin dhe ajo e ka uruar publikisht. Ndonëse 39-vjeçarja ka hequr dorë nga roli mbretëror, mbretëresha e ka quajtur sërish Dukeshë të Sussex-it.

LEXO EDHE  Rezarta Shkurta heq dorë përfundimisht nga muzika

Faqja zyrtare e Royal Family ka publikuar një foto ku shihet Meghan krah saj dhe shkruhet: “I urojmë Dukeshës së Sussex Gëzuar Ditëlindjen!”