Dy raste të reja me Covid-19 në Sarandë, dyshohet se janë infektuar në Greqi

Në Sarandë janë konfirmuar dy raste të reja me koronavirus. Mësohet se rastet e konfirmuara janë në fshatin Kulluricë dhe Bashkia Finiq.

Dy personat kishin pak ditë që kanë ardhur nga Greqia ku edhe dyshohet se janë infektuar.

LEXO EDHE  Propozimi i Bashës: Kush humbi punën nga pandemia, të marrë çek prej 16 mijë lekësh

Ndërkohë ka nisur hetimi epidemiologji i rasteve dhe po sipas informacioneve bëhet me dije se dy personat janë karantinuar.