Ulje temperaturash dhe rrebeshe shiu/ Ja kur pritet të ‘vijë’ vera sërish (Video)

Pas përvëlimit të ditëve të fundit të korrikut dhe fillim gushtit, më në fund do të kemi reshje shiu. vranësirat e para priten mbrëmjen e së martës, një ditë kjo ku termometri sipas metoalb regjistroi temperaturën maksimale 38 gradë celcius.

Vranësirat do të vijojnë edhe gjate së enjtes ndërsa moti do të përmirësohet në fundjavë.

LEXO EDHE  Vrasjet dhe grabitjet në 24 orët e fundit/ Berisha: Rendi në duart e mafies së drogës dhe krimit

Me ardhjen e vranësirave, temperaturat do të zbresin me 6 gradë por sipas meterologes së meteoalb Adiola Bani kjo do të jetë një situatë e përkohshme.

Pas mesnatës priten vranësira edhe në Kosovë e në Maqedoninë e veriut ku do të ulen ndjeshëm temperaturat.