Nuk ka qetësi për klubin e Ligue 1, konfirmohen edhe 4 raste të reja me Covid-19

Klubi i Strasbourg-ut ka konfirmuar katër raste të reja me Covid-19 duke e çuar në nëntë numrin e lojtarëve të infektuar brenda klubit të Ligue 1.

Për këtë arsye klubi ka vendosur të anulojë miqësoren e nesërme kundër Reims.

“Katër lojtarët e tjerë të infektuar janë izoluar dhe janë vënë në karantinë sapo jemi vënë në dijeni të rezultateve të testit”, ka bërë të ditur klubi në një komunikatë për shtyp.

LEXO EDHE  Tirana-Partizani, ja akset rrugore që bllokohen prej orës 16:00

Pas zbulimit se pesë lojtarë ishin infektuar nga virusi në fundin e javës së kaluar, “të hënën janë organizuar teste të tjera. Këto teste, fatkeqësisht, konfirmojnë atë që kishim frikë, por po bashkëpunojmë në transparencë totale me Regional Health Agency (ARS)”, ka shpjeguar mjeku i Strasbourg, doktori François Pietra.