Lëvizje te Vllaznia, mesfushori i jep lamtumirën skuadrës

Vllaznia dhe Hygor i kanë dhënë fund bashkëpunimit. Lajmi është bërë publik nga vetë lojtari brazilian, që nuk ka gjetur gjuhën e përbashkët me drejtuesit shkodranë për të vijuar edhe një tjetër sezon.

Kontrata mes palëve skadoi në fundin e muajit që lamë pas, ndërsa Hygor bëri disa paraqitje të mira me kuqeblutë.

Braziliani u kushtëzua nga problemet familjare që e mbajtën gjatë jashtë fushe, ndërsa gjatë një sezoni zhvilloi 21 paraqitje duke shënuar pesë gola me shkodranët.

LEXO EDHE  Shokon Patrice Evra: Kur isha 13 vjeç më kanë pë*dhunuar

“Faleminderit VLLAZNIA! Ishte një nder ta vishja atë këmishë! Falënderoj Administratorin Suad Lici, Engin dhe trajnerin Mirsad Jonuz për mundësinë. Nuk do ta harroj kurrë mbështetjen e fansave në momentin më të vështirë të jetës sime. Faleminderit të gjithë stafit”, shkruan mesfushori.