Ibrahimoviç pranë rinovimit me Milani-n, detajet e marrëveshjes

Zlatan Ibrahimovic dhe Milani janë të gatshëm ta zgjasin bashkëpunimin mes tyre përtej kësaj vere.

Paolo Maldini një ditë më parë ishte shprehur për “një negocim jo të lehtë, por qëllimi i palëve është të vazhdojmë së bashku” dhe në fakt janë ndërmarrë hapa të tjerë për të gjetur gjuhën e përbashkët me Mino Raiolan.

LEXO EDHE  FOTO/ I ra në ujë celulari dhe e zuri korenti, ish-futbollisti spanjoll humb jetën tragjikisht

Kërkesa financiare e Ibras është rreth 6 milionë euro neto në sezon, ndërsa Milani mendon më shumë për një bazë fikse prej 4-5 milionësh, plus bonuset, të lidhura me arritjet personale (golat, numri i paraqitjeve etj., e veçanërisht kualifikimi në Ligën e Kampionëve), në mënyrë që të tejkalojë edhe gjashtë milionë.