Gjendet i vdekur një person në oborrin e një hoteli! Emri

Një 39-vjeçar gjerman është gjendur i pajetë në rrethana të çuditshme në oborrin e një hoteli në Mitrovicë.

Thomas Kortendiek, kishte kohë që jetonte në Kosovë, duke punuar për një kompani që merrej me projektin e energjisë me erë, që po zhvillohet në Bajgorë të Mitrovicës.

Mediat gjermane konfirmuan sot vdekjen e gjermanit.

“Një person, shtetas i huaji, ka humbur jetën. Rasti është duke u hetuar si vdekje e dyshimtë, ndërsa trupi i viktimës është dërguar në Departamentin e Mjekësisë Ligjore për obduksion”, ka deklaruar Avni Zahiti, zëdhënës i policisë në Mitrovicë.

LEXO EDHE  Mali i Zi i ofron azil politik biznesmenit të kërkuar nga Rusia

Ai ka thënë se viktima ishte i moshës 39 vjeçare dhe se dyshimet fillestare janë se ai është hedhur nga dritarja e hotelit ku po jetonte.