Gjendet një person i vdekur në rrugë, dyshohet së është vrarë

Një person është gjendur i pajetë këtë pasdite në rrugë. Ngjarja ka ndodhur në Fushë Prezë, në kryqëzimin me rrugën e Rinasit.

Shtetasi është i moshës  rreth 70 vjeç.

Paraprakisht dyshohet ky shtetas se ka humbur jetën si pasojë e përdorimit të armës së zjarrit.

Në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e policisë dhe grupi hetimor ku vijon punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Tiranë/Informacion paraprak

Me datë 03.08.2020, rreth orës 16:45, në Fushë-Prezë, në kryqëzim me rrugën e Rinasit, në rrethana ende të paqarta dyshohet se është vrarë me armë zjarri shtetasi A. B. 71 vjeç, banues në fshatin Hametaq, Njësia administrative Prezë.

Shërbimet e Policisë me marrjen e njoftimit kanë shkuar menjëherë në vendngjarje , ku kanë bërë rrethimin e zonës, janë ngritur pika kontrolli në aksin rrugor Rinas -Fushë-Krujë, Rinas-Vorë -Tiranë.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për fiksimin e çdo prove të mundshme që do çojë në zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Nën drejtimin e Prokurorisë vijon puna për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

LEXO EDHE  Dëbimi i 10 ambasadorëve nga Erdogan, VOA: Prirje autoritare