Kupa e Shqipërisë/ FSHF përcakton 6 arbitrat që do të vendosin drejtësi në finale

Tirana dhe Teuta po përgatiten për finalen e Kupës së Shqipërisë. Ndeshja do të luhet në “Air Albania” në orën 20:00.

Ndërkohë sa i përket arbitrave që pritet të vendosin drejtësi në këtë finale, FSHF ka menduar gjashtë arbitra për gjykimin e kësaj përballje.

LEXO EDHE  Derbi Tirana-Partizani, ja sa bileta janë shitur deri tani

Kryesor do të jetë Eldorjan Hamiti, arbitri i FIFA-s. Asistentë të tij janë Ridigert Çokaj dhe Rejdi Avdo. Pas portave do të pozicionohen Kridens Meta dhe Juxhin Xhaja, ndërsa gjyqtar i katërt është zgjedhur Dojando Myftari.