Denoncimi/ Vrasësit e Florian Lamçes në Elbasan ishin punësuar nga Taulant Balla

Pas vrasjes së Florian Lamçes në Elbasan, policia arrestoi shokët e tij, Sokol Sanxhaktarin dhe Adriano Hajdarin. I pari është dhëndri i ish-kryebashkiakut Qazim Sejdini.

Ndërkohë ish-kryeministri Sali Berisha denoncon se Adriano Hajdari ishte i punësuar në administratë.

Postimi i Berishës:

Vrasësit ishin të partisë!

Ditën punonte në administratë, natën vriste!

Ishte me dy rroga!

Njërën si punonjës, tjetrën si killer. sb

Doktor përshëndetje… Adriano Hajdari, i arrestuari si bashkëpunëtor në vrasje, bashke me Sanxhaktarin, kishte miqesi dhe ishte i punësuar nga Tao Tao dhe Gledian Llatja në administratën e spitalit në Elbasan… Prandaj vrasin e presin sepse kanë përkrahjen e Taulantit të partisë… Anonim ju lutem.

Foto e Adrianos nga ambientet e zyrës së punës.

LEXO EDHE  Basha i përgjigjet Berishës: Nuk ke fuqi të mbledhësh Kuvendin Kombëtar, më mbështesin 97 përqind e demokratëve