Covid-19 në Kosovë, rëndohet bilanci/ Humbin jetën 3 pacientë

Situata e Covid-19 në Kosovë është tepër shqetësuese, ndërkohë që nuk ndalen shifrat e larta.

Tre pacientë kanë ndërruar jetë gjatë orëve të fundit, të cilët po trajtoheshin në Spitalin e Përgjithshëm të Gjilanit.

Drejtori klinik i Spitalit të Përgjithshëm, Dr. Ukshin Ismaili, ka thënë se njëri nga ta është konfirmuar pozitiv me COVID-19, ndërkaq për dy të tjerët i janë marrë mostrat dhe pritet të konfirmohen gjatë ditës nëse ishin në infektuar.

LEXO EDHE  Covid 19/ Nuk ka asnjë rast në botë që nxënësi të infektojë mësuesin

“Fatkeqësisht ju njoftoj se tre persona kanë ndërruar jetë, njëri nga ta COVID pozitiv. Bëhet fjalë për B.D. nga Novosella e Kamenicës (1961). Ndërkaq, per M.L. nga Rogana e Kamenicës 1949) dhe A.D. (1948) nga Zhegra e Gjilanit, po i presim rezultatet për t’u konfirmuar nëse ishin të infèktuar me Còvid-19”, ka thënë për Mediafokus.info dr. Ukshin Ismaili