Arbitri legjendar i Serie A, i jep fund karrierës 17-vjeçare

Gianluca Rocchi i ka dhënë fund karrierës së tij 17-vjeçare si arbitër.  46-vjeçari gjykoi mbrëmë ndeshjen e tij të fundit në karrierë.

Sfida e mbrëmjes së djeshme mes Juventusit dhe Romës ishte sfida me numër 263 për të në Serinë A. 47-vjeçari mori një përshëndetje të gjatë dhe dashamirëse nga lojtarët e Juventusit dhe Romës.

LEXO EDHE  Milan interesohet për talentin e Lazios, pritet nisja e negociatave

“Fusha e futbollit është jeta, largimi prej tij më bën të ndihem keq. Falënderoj Juventusin dhe Romën që bënë të përjetoja këtë moment të bukur dhe të paharrueshëm, megjithëse është trishtues”, u shpreh Rocchi për “Sky Sport Italia”.